Białe meble i niepowtarzalny styl glamour

Samodzielne, silne i niezależne kobiety często decydują się na aranżację wnętrza podkreślającą ich indywidualizm i dynamiczną osobowość. W takich wnętrzach często dominują białe meble z czarnymi, szarymi elementami i błyszczącymi dekoracjami. Są to najbardziej charakterystyczne elementy współczesnego stylu glamour.

Masa wyczucia, odrobina gustu

Jednak użycie tego połączenia klasyki z nowoczesnością wymaga niesamowitego wyczucia i doskonałego zmysłu pozwalającego połączyć białe szafy i białe stoliki z pozostałymi elementami. Zwłaszcza dobór dodatków może nastręczać trudności. Łatwo bowiem o przesadę. Wówczas styl i elegancja przeistacza się w kicz.

Białe meble w kontraście

W takim eleganckim salonie obok mebli, takich jak komody, stoły, białe stoliki, czy białe szafy stoi jeszcze oczywiście kanapa – centralne miejsce, wokół którego kręci się życie domowników i ich gości. W takim pomieszczeniu najlepiej jest, żeby współgrała ona kolorystycznie z białymi meblami, ale poprzez kontrast. Może być zatem czarna lub szara, a głębię tej przeciwwagi kolorystycznej podkreślić można poduszkami dekoracyjnymi – koniecznie z drobnymi elementami świecącymi: perełkami, dżetami, guzikami lub uszyte z materiałów o połyskującej strukturze. Tylko nie wszystko na raz!

Mieniące się dodatki

Do tego konieczny jest kryształowy żyrandol, a białe stoliki przy kanapie czy fotelach należy udekorować odpowiednio dobranymi lampkami nocnymi, czy wazonikami. Białe szafy  natomiast nie wymagają ozdoby. Można jedynie pomyśleć o lustrach w drzwiach, które nie tylko powiększą pomieszczenie, ale także będą odbijać światło, dając rewelacyjne efekty świetlne.

Białe meble są idealne dla stylu glamour. I każdy, kto marzy o pomieszczeniu pełnym klasy i elegancji, powinien skierować na nie swój wzrok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *