Białe meble kuchenne to już klasyka nowoczesności

Biel, przez lata zapomniana, teraz z mocą tornada wkracza do naszych mieszkań. Białe szafy, białe stoliki, białe kanapy, białe meble kuchenne – wszechobecność tego koloru stała się już niemal klasykiem nowocześnie urządzonych mieszkań. A kuchnie w tym kolorze są nie tylko piękne, ale także praktyczne.

Kilka dekad minionego stulecia to epoka drewna, które obecne było w każdym domu. Cóż, bez przesady  można powiedzieć, że było wręcz wszechobecne – od szaf i stołów, poprzez łóżka i wieczne boazerie na ścianach. Nowe milenium to przełom w aranżacji wnętrz. I całe szczęście. Wystarczy bowiem popatrzeć, jak wiele zyskują kuchnie wyposażone w białe meble i uzupełniające je białe stoliki.

Białe meble to więcej przestrzeni

Pierwsza zaleta: białe meble powiększają przestrzeń, a tej ważnej cechy nie da się nie docenić. Zwłaszcza w polskiej rzeczywistości, w której większość z nas mieszka w bloku, gdzie powierzchnie kuchenne zmniejszano na potrzeby pokoi.

Białe meble, żeby było jaśniej

Druga zaleta: białe meble i białe stoliki kuchenne rozjaśniają przestrzeń. To ważny element, biorąc pod uwagę fakt, że właśnie w tych samych blokach pomieszczenia te są tzw. ślepe, czyli nie mają okien. We współczesnym budownictwie takie rozwiązanie jest właściwie niedopuszczalne, jednak w latach 70., czy 80., kiedy powstała większość blokowisk – wielokrotnie był to standard.

Praktyka czystości

Trzecia zalet: białe meble budują wrażenie czystości i schludności, co jest istotne dla uzyskania takiego efektu w pomieszczeniach, gdzie przygotowywane są posiłki.

A ostatnia i chyba najważniejsza zaleta, którą posiadają białe meble to praktyka i fakt, że łatwo utrzymać je w czystości. Zwłaszcza te z niezwykle popularnej płyty lakierowanej. Nie widać na nich kurzu ani plam. Takie białe meble i białe stoliki wystarczy przetrzeć na mokro, a później wysuszyć papierowym ręcznikiem i gotowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *