Białe meble w stylu skandynawskim zdobywają polskie salony

Skandynawia to kraj, który kojarzony jest z chłodem, dystansem i ostrożnością jego mieszkańców, a w aranżacji wnętrz z oszczędnością w formie, w której pierwsze skrzypce grają drewniane, białe meble. Ale dzięki wielkim sieciom meblowym styl ten zdobywa w naszym kraju coraz więcej zagorzałych zwolenników.

 

Wnętrza domów naszych północnych sąsiadów, podobnie jak ich styl życia, jest pełen prostoty białe szafy, szafki, witryny, białe stoliki i stoły to jego podstawa.

Oczywiście wykonane z niezniszczalnego niemal drewna, barwionego właśnie na ten kolor. Aby oddać styl mieszkań północy należy wybierać proste formy bez zbędnych ozdobników, czy nawet lakieru. Jedynym elementem dekoracyjnym, jakie mają białe szafy i komody, powinny być uchwyty. Jednak i one nie mogą być zbyt ozdobne – są to zazwyczaj proste gałki, czy podłużne, ale również o prostej formie, bez ozdobników, czy “zawijasów”.

W stylu skandynawskim białe meble to też witryny, które goszczą głównie w salonach.

To dawne, nasze polskie kredensy, gdzie za szybą stała droga zastawa lub rzędy książek. To w skandynawskich wnętrzach element niezmienny od dziesięcioleci. Podobnie zresztą jak białe stoliki kawowe stojące przed kanapami.

 

Może i aranżacje w stylu naszych północnych sąsiadów są “chłodniejsze” i bardziej surowe – podobnie jak tamtejszych klimat – mają ] jednak swój niepowtarzalny urok. Drewniane, białe meble stwarzają wrażenie czystości. Dodatkowo łatwo je połączyć z innymi kolorami, budując charakter przestrzeni, który będzie odpowiadał naszej osobowości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *