Białe meble – z czym je łączyć?

Zadaniem nowoczesnych aranżacji jest przede wszystkim sprawienie wrażenia lekkości i energii połączonych jednocześnie z ciepłem domowego ogniska. W tym wszystkim dominują białe meble, które nadają wnętrzu świeżości. Jednak dobrze je komponować z innymi kolorami, które nie tylko wspaniale wyeksponują białe stoliki, czy białe szafy, ale także będą stanowić idealną bazę do stworzenia właściwego klimatu.

Nie tak łatwo, jak myślisz

Wydawać by się mogło, że biel (podobnie jak czerń) uznana za kolor uniwersalny, jest łatwa do kompozycji z innymi. Z jednej strony to prawda. Biały kolor idealnie sprawdza się w stylizacjach ubrań, gdzie można go połączyć właściwie z każdą inną barwą. Jednak białe meble to już zupełnie coś innego. Owszem białe stoliki idealnie skomponują się z innymi kolorami, a białe szafy będą wyglądały genialnie na każdym tle, jednak należy zastanowić się głęboko, jaki ma być końcowy efekt.

Białe meble i ich energiczna lekkość

Jeśli celem aranżacji jest stworzenie wnętrza pełnego energii i radości, najlepiej białe meble wyeksponować na tle intensywnych kolorów takich, jak kanarkowy żółty, zieleń trawy, czy głęboki błękit. Do tego wystarczy dołożyć intensywne elementy dekoracyjne, jak poduszki, pled i dywan, a białe stoliki ozdobić bieżnikami i wazonikami w podobnych barwach.

Kontrastowa klasyka

Białe szafy będą też idealnie wyglądać na czarnej ścianie lub ozdobionej czarno-białą tapetą. Takie połączenie to już szczyt nowoczesności, dlatego decydują się na nie osoby odważniejsze, nie lubiące konwenansów.

Białe meble w wersji przytulnej

Natomiast jeśli wnętrze ma być przytulne białe meble najlepiej połączyć z jasnym drewnem, odrobiną beżu i pastelami. Tutaj sprawdzą się pistacjowe, miętowe i blado różowe dodatki dekoracyjne.

Dla każdego coś fajnego

Jedno jest pewne – białe meble to propozycja dla każdego – osoby nowoczesnej, niezależnej, czy bardziej konserwatywnych rodzin z dziećmi. Wystarczy je połączyć  odpowiednimi dodatkami, a pożądany efekt będzie na wyciągnięcie ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *