Pokój chłopca musi mieć charakter

Już kilkuletni chłopcy mają swój charakter. To nie są już małe bobaski, którym wystarczą chmurki i baranki na ścianach, białe meble w pokoju i delikatna kolorystyka. Chcą, aby ich pokój był odzwierciedleniem (chociaż większość nie zna jeszcze tego słowa) ich samych – tego, co lubią i jakim są obecnie. Rodzice natomiast powinni doceniać indywidualizm swoich pociech i ten kaprys spełnić. Ale jak urządzić pokój chłopca, żeby z jednej strony oddawał jego samego, a z drugiej nie był zbyt dorosły?

Białe meble to baza

Przede wszystkim warto postawić na białe meble, które nadadzą pokojowi jeszcze nieco dziecięcego uroku. W końcu kilkulatki to jeszcze dzieci, chociaż same już czują się dorosłe. Co więcej, takie rozwiązanie pozwala na odrobinę oszczędności. Białe szafy czy białą komodę można bowiem zaadoptować z dawnej aranżacji pokoju niemowlaka (gdzie zazwyczaj królują białe meble).

Niech rządzi kolor

A teraz czas na wybór koloru. Pokój kilkulatka to już nie miejsce na pastele. Teraz należy postawić na coś zdecydowanego. I tu wybór jest olbrzymi. Chcąc urządzić pokój w stylu marynarskim jedną ze ścian można pomalować na ciemnoniebiesko lub wręcz na granat. Dobrze byłoby, aby ta ściana nie była dominującą w pokoju, więc warto na niej wyeksponować białe szafy, które z jednej strony podkreślą ten kolor, z drugiej odrobinę złagodzą jego moc. W stylu marynarskim obok bieli i granatu nie może zabraknąć czerwieni. Ponieważ jest to kolor bardzo intensywny i agresywny, należy go zarezerwować dla dodatków takich, jak poduszki dekoracyjne, elementy marynarskie w tym kolorze ozdabiające białe szafy itp.

Moro w wersji dziecięcej

Styl marynarski to tylko jedna z propozycji. Tymczasem w pokoju młodego fana lotnictwa można wykorzystać elementy samolotów wojskowych i połączyć białe meble z trudnym, wojskowym kolorem moro. Jednak z taką aranżacją należy być bardzo ostrożnym, ponieważ łatwo tu o przesadę. I na końcu wyjdzie pokój dla zbuntowanego nastolatka, fana gier wojennych i strategicznych zamiast dla kilkuletniego chłopca. Dlatego takie elementy kolorystyczne powinny stanowić jedynie drobną dekorację, a białe meble pozwolą zrównoważyć ostateczny efekt.

Szansa na różnorodność

Przy projektowaniu pokoju kilkuletniego chłopca rodzice zazwyczaj mają większe pole do popisu niż przy pokojach dziewczynek, które zazwyczaj żądają jedynie różu. Dlatego warto wsłuchać się w potrzeby małej pociech i puścić wodze fantazji, żeby urządzić dla nich pokój idealny, który przetrwa lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *